Франция и Гърция играят при 0:0 в квалификация за UEFA EURO

...

НА ЖИВО: Франция - Гърция 1:0, Мбапе бепежи от дузпа

Франция и Гърция играят при 0:0 в подготовка за UEFA EURO 2024. Срещата в Париж  се предава директно по DIEMA SPORT 3.

Двубоят стартира с по-активни дейности на домакините, само че в началните минути " петлите " не затрудниха по никакъв метод Влаходимос. В 25-ата минута Коло Муани засече с глава центриране от ляво на Ернандес, само че топката мина рисково около вратата. Малко по-късно Бакасетас опита удар от далечна отдалеченост, само че не затрудни Менян.

В 34-ата минута Упамекано се извиси след центриране от корнер, само че не съумя да насочи прекрасен удар с глава и не затрудни вратаря на гостите. В края на първата част Чуамени центрира на далечната греда, където Кунде се измъкна от опеката на Манталос и насочи удар, който Влаходимос съумя да избие с крайник.

Втората част стартира с напън на " петлите ". В 52-ата минута Тео Ернандес центрира в наказателното поле, а там Мавропанос подвигна високо крайници си и удари в главата Гризман. Главният рефер Антонио Матео Лаос незабавно уточни бялата точка, а ВАР прегледа обстановката за евентуален червен картон, като подобен не беше показан. Мбапе застана зад топката и шутира в десния ъгъл, като Влаходимос избави. Наказателният удар обаче беше пребит, защото Мавропанос навлезе в наказателното поле по-рано. При второто осъществяване Мбапе не сбърка за 1:0.

Франция - Гърция 0:0

Франция: Майк Менян, Жул Кунде, Ибрахима Конате, Дайо Упамекано, Тео Ернандес, Едуардо Камавинга, Орелиен Чуамени, Кингсли Коман, Антоан Гризман, Килиан Мбапе, Рандал Коло Муани

Гърция: Одисеас Влаходимос, Костас Цимикас, Пантелис Хацидиакос, Константинос Мавропанос, Джордж Балдок, Анастасиос Бакасетас, Манолис Сиопис, Димитриос Курбелис, Йоргоас Масурас, Петрос Манталос, Йоргос Якумакис